Over mij
Ik begon als docent op een middelbare school als docent tekenen. Ik had altijd een affiniteit met psychologie en wilde dit combineren met creativiteit; zo ben ik me gaan verder ontwikkelen als kunstzinnig therapeut en counselor, wat ik nu bijna 20 jaar met veel liefde doe.
Meer dan een antroposofische benadering
Een kunstzinnig therapeut gaat meestal uit van een antroposofische benadering. De innerlijke belevingswereld staat hierbij voorop. Ik wilde me daarnaast nog veel breder ontwikkelen en in 2005 deed ik aan het NTI een opleiding voor stresscounseling. Daarna heb ik me bijgeschoold in EMDR, EFT, Hypnotherapie, Korte Oplossingsgerichte Psychotherapie en Cognitieve Gedragstherapie (CGT).
Master Gezondheidspsychologie
In 2011 begon ik aan mijn opleiding Psychologie in Den Haag. Na mijn Bachelor koos ik voor een Master Gezondheidspsychologie. Dit is een toegepaste vorm van psychologie die dicht bij de praktijk staat en gaat over mensen met een ‘normale aanleg’, dus geen ernstige psychiatrie maar bijvoorbeeld stress-gerelateerde problemen of persoonlijkheidsstoornissen. In mijn eindscriptie deed ik onderzoek naar de effectiviteit van creativiteit bij mantelzorgers in het verminderen van stress.
Eigen praktijk
Op dit moment heb ik twee praktijk adres een in Renkum en de andere Arnhem. Mijn eigenschappen als psycholoog: ik ben erg geduldig, kan me goed inleven in mensen en kan goed luisteren, inzicht geven en zelfreflectie aanwakkeren. Het helpen van mensen geeft me enorm veel voldoening.
Soms is het lastig om jezelf voorop te zetten. Dit is de eerste stap om erachter te komen wat waardevol is en hoe je je leven wilt leiden.
Werkwijze
Mijn naam is Margreeth van den Toorn en ik ben psycholoog in Arnhem. Omdat ik een universitair geschoold gezondheidspsycholoog ben, maak ik gebruik van methoden waarvan bewezen is dat ze succesvol zijn.
Ik geef bij Psycholoog Arnhem de wetenschappelijk onderbouwde therapievormen zoals Cognitieve Gedragstherapie (CGT), Acceptance and Commitment Therapy (ACT), EMDR, EFT (Relatietherapie), Hypnotherapie en korte Oplossingsgerichte Therapie. De uiteindelijke invulling van onze sessies is een keuze die aansluit op jouw behoeften.
Daarnaast maak ik gebruik van creatieve middelen als jou dat aanspreekt (tekenen, schilderen, boetseren, creatief schrijven). Deze middelen zijn erg effectief als je het moeilijk vindt om over je gevoelens te praten.
Creatief te werk gaan bij Psycholoog Arnhem
Mensen zeggen soms dat ze ‘niet kunnen tekenen’. Ik zeg dan: als je een potlood vast kunt houden, kun je ook tekenen. Misschien voelt dit in het begin nog erg raar en wat onwennig. Wij zien om ons heen ook veel fotografie, waardoor je het idee krijg dat alles exact moet lijken. Als je tekent of schildert met een therapeutisch doel is dit niet van belang.
Ik geef niet zomaar een zelfbedachte analyse op van wat jij hebt getekend, maar stel vragen over je creatie – op die manier kan je zelf ontdekken wat het voor je betekent.
Daarnaast: je moet deze uitingsvorm ook echt zelf doen! Ik kan je helpen ervoor te zorgen dat je stappen gaat zetten, dat er doelen uit voortkomen en dat je gemotiveerd blijft. Soms is het lastig om jezelf voorop te zetten, jezelf belangrijk te vinden. Maar kiezen voor therapie is de eerste stap om erachter te komen wat waardevol is en hoe jij je leven wilt leiden.
Ik kan je helpen bij:
Aanpassingsproblematiek
ADHD
Angst
Autisme
Burnout
Depressie
Dwangklachten
Eetstoornis
Faalangst
Hartcoherentie
HSP
Negatief zelfbeeld
PTSS
Relatieproblemen (indiv.)
Rouw en verliesverwerking
Slaapproblemen
Trauma
Verslaving
Zingevingsvragen
Mijn behandelvormen:
ACT
Coaching
Cognitieve gedragstherapie
Creatieve therapie
EFT Relatietherapie
EMDR
Familieopstellingen
Hypnotherapie
Kinderpsycholoog
Loopbaanadvisering
Mindfulness
RET
Schematherapie
Stressmanagement
Relatietherapie

Aangesloten bij:

Margreeth van den Toorn is lid van het Nederlands Instituut van Psychologen (NIP)



Kosten psycholoog
Als je met mij aan de slag gaat, is het fijn om van tevoren te weten hoeveel een afspraak kost. Een reguliere sessie is 106 euro en een lange afspraak 159 euro. Je betaalt per afspraak. Op de pagina kosten psycholoog staan alle tarieven.
Vergoeding
Er zijn meerdere manieren om je afspraken bij mij vergoed te krijgen: via je werkgever of in sommige gevallen via je aanvullende zorgverzekering. Vanuit de basisverzekering krijg je via Psyned geen vergoeding. Daar staat tegenover dat je direct kan starten.
Klikgarantie
Tijdens de sessies vertel je vaak persoonlijke en kwetsbare dingen. Het is daarom belangrijk dat er vertrouwen is en je een klik voelt. Psyned werkt met klikgarantie. Klopt het gevoel voor jou toch niet? Dan koppelen we je aan een andere psycholoog en betalen wij je eerste afspraak.
Wat zeggen mijn cliënten?

Mijn locatie
Nieuwe stationsstraat 20 6811KS ArnhemPast Margreeth van den Toorn bij mij?
- Plan je gratis adviesgesprek van +/- 15 min.
- We bespreken wat er bij jou speelt en wie jou hier het beste bij kan helpen.
- Je kan vaak dezelfde week al terecht